خبر بذرپاش از صدور کد رهگیری رایگان در سامانه خودنویس

خبر بذرپاش از صدور کد رهگیری رایگان در سامانه خودنویس

وزیر راه و شهرسازی گفت: موجران و مستاجران می‌توانند با مراجعه به سامانه خودنویس به صورت رایگان از امکانات این سامانه برای دریافت کد رهگیری استفاده کنند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، مهرداد بذرپاش در حاشیه جلسه امروز هیات وزیران در جمع خبرنگاران،‌ گفت: موجر و مستاجر می‌توانند به صورت رایگان به سامانه قراردادهای اجاره یا سامانه خودنویس مراجعه کرده و قراردادهای فی‌مابین‌شان را با حضور شاهدان نوشته، امضا و ثبت کنند.

وی ادامه داد: این نوع قراردادها در شوراهای حل اختلاف معتبر و قابل استناد است.

وزیر راه و شهرسازی از ثبت و صدور کد رهگیری برای ۶۰ هزار قرارداد سامانه خودنویس سخن گفت و افزود: از ۲۰۰ هزار نفری که وارد سامانه شده و اطلاعات اولیه‌شان را ثبت کرده‌اند، ۶۰ هزار نفر قراردادهای‌شان را نهایی کرده‌اند. برای همه این قراردادها کد رهگیری صادر شد که همگی این قراردادها در نظام معاملات مسکن کشور معتبر است.

بذرپاش ابراز امیدواری کرد سامانه خودنویس در کاهش قیمت تمام شده ملک و مسکن نیز تاثیرگذار باشد.

وی از افتتاح سامانه خودنویس از امروز ۲۷ دی ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: این سامانه همان سامانه قراردادهای اجاره بود که در گذشته میزبان موجران و مستاجران برای ثبت قراردادهای فی‌مابین‌شان به صورت رایگان روی سامانه بود. این سامانه امروز با نام جدید قراردادهای اجاره ملک را ثبت و برای آنها کد رهگیری صادر می‌کند که در محاکم حل اختلاف قابل استناد است.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای بافت فرسوده، گفت: تعداد قراردادهای ما در سامانه شرکت بازآفرینی شهری از ۲۱۰ هزار قرارداد عبور کرد و روزانه رشد فزاینده‌ای را شاهد است و عملیات احداث و نوسازی ۶۰ هزار واحد از واحدهای ثبت‌نام شده در بافت فرسوده به اتمام رسید.
وی از اتمام و تحویل ۱۱۳ هزار مسکن مهر به صاحبان آنها خبر داد و گفت: از ۲۴۰ هزار مسکن مهر باقی مانده از دولت‌های گذشته با وجود همه مشکلات و کمبود منابعی که داشتیم ۱۱۳ هزار واحد را تکمیل و تحویل دادیم.

بذرپاش با اشاره به نتایج جلسه مشترک با وزیر امور خارجه هندوستان، گفت: مراحل نهایی مذاکرات برای انعقاد قرارداد بندر شهید رجایی چابهار انجام شد. توافق شد طی یک ماه آینده توافقات باقی مانده، نهایی و توسط مسوولان دو کشور امضا شود. با اتمام پروژه خط آهن چابهار و زاهدان، کریدور حمل و نقل بار در این بخش از کشور فعال می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در جلسه امروز هیات وزیران گزارشی جامعه از کریدورهای شمالی – جنوبی و شرقی – غربی به رییس‌جمهور و هیات وزیران دادم. قرار شد  سایر دستگاه‌های مسوول هم برای اجرایی شدن هر چه سریعتر این کریدورها همکاری جدی‌تری داشته باشند. بندرعباس به بندر کاسپین در دهه فجر امسال متصل می‌شود.

وی با یادآوری درخواستش از مجلس شورای اسلامی برای اضافه نکردن بار مالی جدید بر دوش وزارت مسکن و شهرسازی، گفت: اگر مجلس مسوولیت‌های ما را اضافه نکند هم قانون جهش تولید مسکن و هم قانون جمعیت و تعالی خانواده را به بهترین شکل اجرایی خواهیم کرد در غیر این صورت تامین زمین و بودجه ریالی مشکل‌ساز شده و سایر مسوولیت‌های وزارتخانه تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

بذرپاش از ساخت یک میلیون ۹۶۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن خبر داد گفت: از مجلس می‌خواهم کمک کنند تا تکالیف قانونی‌مان را به نحو شایسته اجرایی کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به قرارداد وزارت دفاع برای ساخت  مسکن برای کارکنان فاقد مسکن نیروهای مسلح، گفت: با این وزارتخانه برای احداث ۵۰۰ هزار واحد توافق کردیم که عملیات اجرایی برای احداث ۲۱۰ هزار واحد مسکن شروع شده است. تا پایان سال بخشی از این واحدها با حضور رییس‌جمهور تحویل صاحبان‌شان می‌شود.

وی از شروع عملیات اجرایی ساخت مسکن پردیس هیات‌های علمی و خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های کشور در بهمن ۱۴۰۲ با حضور رییس‌جمهور سخن گفت.

بذرپاش از تفاهمات اولیه برای احداث ۸۰۰ واحد مسکونی برای ورزشکاران خبر داد و گفت: مسکن خبرنگاران و هنرمندان نیز در دستورکارمان است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=9867

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: