عمران

سرویس خبری عمران

پیشنهاد افزایش وام مسکن ملی به ۷۰۰ میلیون تومان

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن با بیان اینکه پیشنهاد افزایش وام طرح نهضت ملی مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان را به شورای پول و اعتبار ارائه کرده‌ایم، گفت: واحدهای آغاز شده طرح نهضت ملی مسکن از ۲.۶ میلیون واحد عبور کرد و بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته است.

اختصاص ۶۰ هزار واحد مسکن به دانشگاهیان در دولت سیزدهم

وزیر راه و شهرسازی از اختصاص ۶۰ هزار واحد مسکن به دانشگاهیان وزارت علوم و دانشگاه آزاد در فاز اول اجرای پروژه مسکن ملی خبر داد و گفت: رفع مشکلات مسکن دانشگاهیان را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.وزیر راه و شهرسازی از اختصاص ۶۰ هزار واحد مسکن به دانشگاهیان وزارت علوم و دانشگاه آزاد در فاز اول اجرای پروژه مسکن ملی خبر داد و گفت: رفع مشکلات مسکن دانشگاهیان را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

مشکل مسکن مردم در حال رفع شدن است/ از صحبت بدخواهان دلسرد نمی‌شویم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله ساخت رسیده است، گفت: مشکلات مردم در بخش مسکن در حال رفع شدن است و حجم پروژه‌ها و افتتاح‌ها به حدی است که باید سجده شکر به جا بیاوریم. در این راه نیز از زبان بدخواهان دلسرد نمی‌شویم.

آغاز ساخت ۴ میلیون واحد«نهضت ملی مسکن» تا مرداد سال آینده/ ۲ میلیون واحد تحویل می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی از آغاز ساخت چهار میلیون واحد نهضت ملی مسکن تا مرداد سال آینده خبر داد و افزود: تا این زمان، از این تعداد دو میلیون واحد تحویل متقاضیان می شود.

نمره قبولی آیت‌الله رئیسی در ساماندهی بازار مسکن

دولت آیت‌الله رئیسی که برنامه ساخت سالیانه یک میلیون خانه را در دستور کار خود قرار داد در مدت زمان کمتر از سه سال اقدامات متعددی را برای کنترل قیمت‌ها در بازار، افزایش تولید و تبدیل مسکن از حالت سرمایه‌ای به مصرفی انجام داد که منجر به ایجاد ثبات نسبی در بازار مسکن در ماه‌های اخیر شده و نرخ رشد سرمایه‌گذاری در بخش مسکن و ساختمان از منفی ۱۱ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۲.۷ درصد در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک اثرات اقدامات مذکور در بخش مسکن ملموس‌تر شود.

تورم مصالح ساختمانی چقدر بوده است؟

مرکز آمار اعلام کرد که در زمستان پارسال، شاخص قیمت نهاده‌های ساختمانی شهر تهران ۲۳۴۸.۷ بوده که نسبت به فصل قبل ۶.۶ درصد، نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۳.۸ درصد و در چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره‌ مشابه سال قبل ۳۷.۱ درصد افزایش داشته است.

هفت اقدام درمانی برای بازار مسکن

کارشناسان معتقدند ثبات درازمدت بازار مسکن به عواملی همچون افزایش ساخت و ساز، ایجاد پایه‌های مالیاتی، کنترل سوداگری، ثبات بازارهای موازی و کنترل نرخ تورم بستگی دارد که دولت در حال حاضر هفت برنامه را برای تغییر ماهیت بازار مسکن از سرمایه‌ای به کالایی در دستور کار قرار داده است.

ساخت ۲ پروژه مسکونی در جزیره ابوموسی

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: سند مالکیت جزایر ابوموسی و هرمز به نام دولت جمهوری اسلامی ایران است و مثل سایر مناطق برای متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن در آنجا تامین زمین را انجام می‌دهیم. هم‌اکنون دو پروژه در جزیره ابوموسی تامین زمین شده که یکی توسط بنیاد مسکن و دیگری به تعداد ۱۱۰ واحد نیز توسط سازمان ملی زمین و مسکن در حال اجرا است.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین

تصویر روز:

پیشنهادی