سیاست گذاری

سرویس خبری  سیاست گذاری

افزایش ۴۴۰ هزار نفری جمعیت شاغلان در بهار امسال

عناوین مهم ترین خبرهای حوزه «کار و تعاون» در هفته جاری به کاهش نرخ بیکاری در بهار امسال،افزایش جرایم نقدی اشتغال به حرفه کاریابی های فاقد پروانه کار،صدور بیش از ۱۶۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای تعاونی‌ها و رشد صادرات تعاونی‌ها اختصاص داشت.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران:
آمریکا زیر میز دیپلماسی زد نه ایران

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به عملیات وعده صادق گفت: ایران مبتنی بر حق ذاتی خود اقدام نظامی لازم را در جهت

شورای عالی کار تصمیم‌گیرنده منطقه‌ای شدن دستمزد ۱۴۰۳ شد

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: مزد سال ۱۴۰۳ بر اساس مزد حداقلی و سراسری تعیین خواهد شد و چنانچه مقرر شود فراتر از مزد حداقلی،‌ مزد منطقه‌ای نیز تعیین کنیم، منوط به تصمیم شورای عالی کار است و بدون لحاظ کردن فرمول یا معیار خاص در این زمینه باید بر اساس ساختار چانه‌زنی برای هر منطقه تعیین و تصویب شود.

آمادگی پرداخت ۲ میلیارد دلار دیگر به بانک مسکن/ ۴ میلیارد دلار از مطالبات وصول شد

رئیس صندوق توسعه ملی با بیان این‌که آمادگی داریم دو میلیارد دلار دیگر به بانک مسکن بپردازیم، گفت: به دنبال اخطارها و رسانه‌ای شدن موضوع بدهی بخش خصوصی به صندوق توسعه ملی در ماه‌های اخیر، چهار میلیارد دلار از این طلب‌ها را وصول کردیم.

لزوم ایجاد منابع پایدار برای جبران حقوق/ هشدار نسبت‌ به اثر تورمی کاهش ارز کالاهای اساسی

کارشناسان اقتصادی معتقدند اگرچه دولت برای جبران حقوق حقوق‌گیران در شرایط تورمی باید به فکر منابع پایداری مانند مالیات باشد، اما روش‌هایی مانند کاهش ارز تخصیصی به کالاهای اساسی اثرات تورمی دارد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین

تصویر روز:

پیشنهادی