سیاست گذاری

سرویس خبری  سیاست گذاری

شورای عالی کار تصمیم‌گیرنده منطقه‌ای شدن دستمزد ۱۴۰۳ شد

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: مزد سال ۱۴۰۳ بر اساس مزد حداقلی و سراسری تعیین خواهد شد و چنانچه مقرر شود فراتر از مزد حداقلی،‌ مزد منطقه‌ای نیز تعیین کنیم، منوط به تصمیم شورای عالی کار است و بدون لحاظ کردن فرمول یا معیار خاص در این زمینه باید بر اساس ساختار چانه‌زنی برای هر منطقه تعیین و تصویب شود.

آمادگی پرداخت ۲ میلیارد دلار دیگر به بانک مسکن/ ۴ میلیارد دلار از مطالبات وصول شد

رئیس صندوق توسعه ملی با بیان این‌که آمادگی داریم دو میلیارد دلار دیگر به بانک مسکن بپردازیم، گفت: به دنبال اخطارها و رسانه‌ای شدن موضوع بدهی بخش خصوصی به صندوق توسعه ملی در ماه‌های اخیر، چهار میلیارد دلار از این طلب‌ها را وصول کردیم.

لزوم ایجاد منابع پایدار برای جبران حقوق/ هشدار نسبت‌ به اثر تورمی کاهش ارز کالاهای اساسی

کارشناسان اقتصادی معتقدند اگرچه دولت برای جبران حقوق حقوق‌گیران در شرایط تورمی باید به فکر منابع پایداری مانند مالیات باشد، اما روش‌هایی مانند کاهش ارز تخصیصی به کالاهای اساسی اثرات تورمی دارد.

جزئیات نخستین نشست کمیته دستمزد شورای عالی کار

نماینده کارگران در شورای عالی کار منطقه‌ای شدن دستمزد را نیازمند ملاک عمل قرار گرفتن سبد معیشت دانست و با بیان اینکه مزد منطقه‌ای مستلزم تعیین حداقل دستمزد برابر با سبد معیشت است، از مخالفت گروه کارگری با پیشنهاد مزد منطقه‌ای و وارد کردن ابهامات و ایرادات سازمان تامین اجتماعی به این طرح خبر داد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین

تصویر روز:

پیشنهادی