فروش ۱۰ کیلو شمش طلا در مرکز مبادله/ برگزاری حراج دوم در هفته آینده

فروش ۱۰ کیلو شمش طلا در مرکز مبادله/ برگزاری حراج دوم در هفته آینده

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: امروز اولین حراج حضوری شمش طلا در قالب رفع تعهد ارزی در مرکز مبادله ارز و طلا، ۱۰ کیلوگرم شمش با عیار ۹۹۵ در هزار عرضه شد و طی هفته آینده دوباره حراج را به‌صورت حضوری و سامانه‌ای برگزار خواهیم کرد.سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: امروز اولین حراج حضوری شمش طلا در قالب رفع تعهد ارزی در مرکز مبادله ارز و طلا، ۱۰ کیلوگرم شمش با عیار ۹۹۵ در هزار عرضه شد و طی هفته آینده دوباره حراج را به‌صورت حضوری و سامانه‌ای برگزار خواهیم کرد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا،اصغر بالسینی با بیان اینکه امروز اولین حراج حضوری شمش طلا در قالب رفع تعهد ارزی در مرکز مبادله ارز و طلا انجام شد، گفت: فرآیند فروش شمش‌ها با موفقیت انجام شد و ۱۰ کیلوگرم شمش با عیار ۹۹۵ در هزار را عرضه کردیم که توسط چهار گروه تولیدی خریداری شد. صادرکنندگان بخش خصوصی که فرآیند احراز هویت و رفع تعهد صادراتی‌شان در مرکز مبادله انجام شده بود، عرضه را انجام دادند؛ در مقابل هم چهار گروه تولیدکننده مصنوعات طلا، خریدار این شمش‌های عرضه‌شده از سوی صادرکنندگان بودند.

وی ادامه داد: نرخی هم که کشف شد بسیار نزدیک به نرخ بازار روز بود و بر اساس عرضه و تقاضا انجام شد که البته روزهای آینده اعلام می‌شود.

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران خاطرنشان کرد: استقبال بسیار خوبی از سمت صادرکنندگان برای عرضه شمش در مرکز مبادله شاهد هستیم که طی هفته آینده دوباره حراج را برگزار خواهیم کرد و هم حراج حضوری و هم حراج سامانه‌ای خواهیم داشت و خریداران می‌توانند به‌صورت حضوری یا با مراجعه به سامانه، فرآیند کشف قیمت را انجام دهند.

بالسینی ادامه داد: با پایان معاملات و وقتی موضوع شمش طلای عرضه‌شده به سرانجام رسید، تسویه انجام شد و خریداران وجه مربوطه را به حساب صادرکنندگان واریز کردند و از سمت دیگر هم خریداران، به‌صورت فیزیکی شمش‌ها را تحویل گرفتند. بنابراین هم تسویه و هم تحویل‌ شمش‌ها به‌صورت فیزیکی در مرکز انجام شد. به همین دلیل این اطمینان خاطر ایجاد شده که صادکنندگان با خیال راحت شمش خود را در این مرکز عرضه کنند؛ چون هم فرآیند قیمت‌گذاری عادلانه بوده است و هم در بحث‌های نظارتی، نمایندگان بانک مرکزی، بانک کارگشایی، اتحادیه طلا و جواهر و مرکز مبادله حضور داشتند.

وی اظهار کرد: طی هفته‌های آینده به صورت مداوم عرضه شمش طلا را خواهیم داشت که کمک می‌کند که صادرکنندگان رفع تعهد ارزی خود را بر اساس عرضه شمش و به‌ سهولت انجام دهند و وجه مربوطه با به صورت آنلاین دریافت کنند و از آن طرف هم متقاضیان که به صورت مشخص اعضای اتحادیه طلا و جواهر هستند هم با این شمش‌ها که موارد اولیه‌شان است دسترسی کافی داشته باشند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://fa.eghtesadnegar.com/?p=9877

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: