خیز فولاد سنگان برای صرفه جویی ارزی یک میلیون دلاری

خیز فولاد سنگان برای صرفه جویی ارزی یک میلیون دلاری

شرکت فولاد سنگان در مشارکت با یک شرکت دانش‌بنیان داخلی، به‌دنبال تحقق صرفه‌جویی ارزی است و این مهم در قالب قرارداد ساخت داخل/ میز تعمیق ساخت داخل در افتتاحیه پنجمین جشنواره فولاد به امضا رسید.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از روابط عمومی فولاد سنگان، قرارداد ساخت ۱۴ دستگاه رطوبت سنج برخط غیرتماسی و کدورت سنج در پنجمین نمایشگاه ملی انجمن تولیدکنندگان آهن و فولاد کشور در برج میلاد امضا کرد.

 این قرارداد ارزش ریالی حدود ۲۴۰ میلیارد ریال داشته و مانع خروج بیش از یک میلیون دلار ارز از کشور می شود و این مهم با حضور دکتر علی امرایی، مدیرعامل فولاد سنگان و دکتر میرزایی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی امضا شد.

صرفه‌جویی ارزی فولاد سنگان،  از طریق بومی‌سازی

در حاشیه پنجمین جشنواره فولاد، معاون توسعه و تکنولوژی فولاد سنگان افزود: این شرکت طی ۹ ماهه ۱۴۰۲ موفق شد با استفاده از ظرفیت‌های ساخت داخل ۴ تجهیز و ۹۴ قطعه مورد نیاز در واحدهای فعال معدنی و صنعتی خود را بومی ‌سازی کند که با احتساب ضرایب فنی، ۳.۳ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی به همراه داشته و این شرکت قطب‌ اصلی صنعت در شرق کشور به شمار می‌آید که در طول سال‌های اخیر توانسته است با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی و مهندسین مجرب خود بومی‌سازی را به طرز شایسته‌ای در عمل به اثبات برساند.

علی اکبر اکبری گفت : فولاد سنگان طی ۴ سال به میزان ۱۱ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی حاصل از بومی‌سازی به دست آورده است که گامی بلند را برای افق ۱۴۰۴ برداشته است که نتیجه آن توسعه درون سازمانی، منطقه ای و همچنین افزایش تولید خواهد بود.

وی ادامه داد : استراتژی این شرکت همواره بر استفاده از ظرفیت‌های ساخت داخل قرار گرفته است و  برنامه‌ریزی فولاد سنگان برای سال ۱۴۰۲ در مهندسی کارخانه بر مبنای ۱۶۵۰ مدرک فنی در زمینه مهندسی معکوس بود که این شرکت طی ۹ ماهه امسال توانست ۱۳۱۸ دفترچه فنی را به انجام برساند.

 در کل سال گذشته ۱۶۰۴ دفترچه بوده که ۱۲۰ درصد بالاتر از برنامه ۱۴۰۱ به تعداد ۱۵۵۰ مدرک در مهندسی معکوس انجام شد.

معاون توسعه و تکنولوژی فولاد سنگان تصریح کرد: همچنین این شرکت برای امسال برنامه بومی‌سازی ۱۲۰ قطعه و ۵ تجهیز را درنظر گرفته است که تنها در ۹ ماهه سال جاری توانست با ۴ تجهیز و ۹۴ قطعه حدود ۹۰ درصد برنامه را تحقق ببخشد. این میزان در سال گذشته ۱۰۶ قطعه از برنامه بومی‌سازی ۱۰۰ قطعه بوده است.

کارنامه عملکردی فولاد سنگان دراین حوزه، طی ۹ ماهه ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که این شرکت توانسته است از طریق بومی‌سازی ۴ تجهیز و ۹۴ قطعه و همچنین ۱۳۱۸ دفترچه فنی در حوزه مهندسی معکوس کارخانه و صرفه‌جویی ارزی مناسبی به دست بیاورد.

تحقق هشتاد درصد برنامه هدف گذاری شده سال ۱۴۰۲

اکبری با اشاره به عملکرد فولاد سنگان در زمینه بومی سازی و تحقق برنامه های از پیش تعیین شده، خاطرنشان کرد : در حوزه ارزآوری از طریق بومی سازی در ۹ ماهه اول سال جاری به گونه ای بوده که ۸۰ درصد برنامه هدفگذاری شده سال ۱۴۰۲ محقق شده است و  ۱۱ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی فولاد سنگان طی ۴ سال اخیر از روند بومی‌سازی با تجهیز قطعات و مهندسی معکوس کارخانه فولاد سنگان در طول سال‌های اخیر بوده است.

وی افزود: فولاد سنگان به میزان ۱۱ میلیون یورو صرفه‌جویی طی سال‌های ۱۳۹۹ تا پایان آذر ۱۴۰۲ به دست آورده است واین شرکت در سال ۱۴۰۰ نیز توانست ۱۲۳۹ دفترچه فنی و بومی‌سازی ۲ تجهیز و ۵۲ قطعه را به انجام برساند.

پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از ۱۹ تا ۲۱ دیماه در محل برج میلاد تهران با حضور مسئولین دولتی، انجمن ها، شرکت های صنعتی و  همچنین شرکت های دانش بنیان و فناور، با رویکرد بومی سازی، توسعه تکنولوژی، برندسازی و انتقال دانش فنی براساس نیاز زنجیره آهن و فولاد برگزار شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=9784

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: