اخلال انگلیس در فعالیت ایران در سازمان بین‌المللی دریانوردی

اخلال انگلیس در فعالیت ایران در سازمان بین‌المللی دریانوردی

معاون سازمان بنادر گفت: نماینده جدید ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی «آیمو» معرفی شد و منتظر صدور روادید از سوی انگلیس پس از گذشت یک ماه از ارسال مدارک هستیم، اما انگلیس همکاری لازم را ندارد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل ازمانا ، عضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اقدامات انجام‌ شده درباره کاهش تراز آب دریای خزر تصریح کرد: در این رابطه یک گروه مشاور قوی توسط سازمان به‌کار گرفته شده است و طی این مدت کار مطالعاتی را آغاز کرده‌اند.

مجیدعلی نازی افزود: پس از اعلام نتایج مطالعات جامع تاثیرات کاهش تراز آب دریای خزر و بررسی آن مشخص می‌شود که؛ آیا عملیات لایروبی باید به‌شکل متداول ادامه یابد یا خیر؟ همچنین، آیا فعالیت تجاری در بنادر شمالی به‌شکل متداول و رایج ادامه یابد یا اینکه در شکل و ساختار بنادر در شمال کشور باید تغییراتی حاصل کنیم؟

وی یادآور شد: اقدامات کوتاه‌مدت و بلندمدتی برنامه‌ریزی شده است و نیز مناقصه‌ای برگزار می‌شود که ظرفیت لایروبی در شمال کشور افزایش می‌یابد، همچنین با کشورهای حوزه دریای خزر از جمله روسیه و قزاقستان مذاکراتی انجام شده است، اما برنامه‌های مشترک بعد از اعلام نتایج مطالعات جامع بررسی تاثیرات کاهش تراز آب دریای خزر، تدوین می‌شوند.

عضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به خدمات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه خلیج فارس و دریای عمان خاطرنشان کرد: شرایط خوبی در حوزه استانداردسازی و ایمنی دریایی فراهم شده است، به‌طور مثال «دریا پاک» تنها شناور بزرگ جمع‌آوری آلودگی دریایی و شناورهای «ناجی» برای ارایه خدمات امداد و نجات، همچنین خدمات پروازی برای شناورهای مغروق از سوی جمهوری اسلامی ایران در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان به کشتیرانی و دریانوردی بین‌المللی ارایه می‌شود.

آیمو تحت تاثیر فشارهای سیاسی قرار نگیرد

وی در ادامه به حضور فعال سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران در سازمان «آیمو» (سازمان بین‌المللی دریانوردی) اشاره کرد و گفت: نماینده جدید کشورمان را به سازمان «آیمو» معرفی کرده‌ایم و منتظر صدور روادید از سوی کشور انگلیس پس از گذشت یک ماه از ارسال مدارک هستیم.

نازی با تاکید بر اینکه «آیمو نباید تحت تاثیر فشار برخی کشورها و هم‌پیمانان آن‌ها قرار بگیرد و از حالت تخصصی به سیاسی تبدیل شود»، گفت: در این رابطه اعتراضات خود را به‌اشکال شفاهی و کتبی اعلام کرده‌ایم.

این عضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: اگرچه تمایل داریم که کارشناسان ما به‌صورت فیزیکی در جلسات «آیمو» حضور یابند، اما کشور انگلیس همکاری لازم را ندارد و به همین خاطر این کارشناسان به‌شکل مجازی در جلسات شرکت می‌کنند و به بیان نقطه‌نظرات می‌پردازند.

وی با اشاره به اقدامات و خدمات سازمان بنادر و دریانوردی برای دریانوردان در سال جاری افزود: امسال چهار آموزشگاه دریانوردی جدید راه‌اندازی و ظرفیت آموزش و تربیت دریانوردان ۳۰۰ درصد اضافه شد.

وی افزود: برای اولین بار دانشگاه گیلان دانشجوی مهندسی کشتی جذب کرده است.

عضو هیات عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به جلسه با مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در این نشست در خصوص راهکارهایی برای حضور دانشجویان بورسیه در دانشگاه‌های بین‌المللی حوزه دریانوردی در خارج از کشور مذاکره شد تا بتوانیم به ظرفیت دریانوردان اضافه کنیم.

وی افزود: برای تکریم ارباب رجوع «سامانه ناد» به‌عنوان سامانه جامع امور دریانوردان در بستر الکترونیک امسال رونمایی شد که با استفاده از این سامانه دیگر نیازی به حضور فیزیکی دریانوردان نیست و در کاهش هزینه‌های آن‌ها تأثیر به‌سزایی دارد، همچنین سازمان بنادر و دریانوردی همواره از دریانوردان در قالب «مقاوله‌نامه کار دریایی» و «کنوانسیون کار دریایی» حمایت خود را اعلام کرده است.

 

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=9770

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: