شمش طلای وارداتی در بورس کالا معامله شود

انجمن نوردکاران فولادی ایران در نامه ای برای رفع تعهد ارزی ، خواستار شد:

شمش طلای وارداتی در بورس کالا معامله شود

انجمن نوردکاران فولادی ایران در نامه ای خطاب به وزیر امور اقتصاد و دارایی خواستار عرضه شمش طلای وارداتی از محل صادرات به ازای رفع تعهد ارزی در بورس کالا شد.

اقتصادنگار:انجمن نوردکاران فولادی ایران در نامه ای خطاب به خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی خواستار عرضه شمش طلای وارداتی به ازای صادرات در جهت رفع تعهد ارزی در بورس کالا شد و علت این امر را تسهیل امور عملیاتی شرکت‌های تولیدی عرضه شمش طلای وارداتی طبق رویه قبلی در بازار بورس کالا ایران به دلیل عدم آمادگی مرکز مبادله ارز و طلا عنوان کردند.

متن این نامه به شرح زیر است:

احتراماً عطف به بخشنامه مورخ ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر الزام صادر کنندگان به فروش شمش طلای وارداتی از محل ارز صادراتی به جهت رفع تعهد ارزی در مرکز مبادلات ارز و طلا به استحضار می‌رساند شیوه نامه عرضه طلا ابلاغ نگردیده و مرکز مبادله ارز و طلا آمادگی لازم جهت عرضه طلا را ندارد لذا با توجه به این موضوع که مبلغ حاصل از عرضه شمشهای طلای، وارداتی، سرمایه در گردش شرکت بوده و با در نظر گرفتن مشکل نقدینگی موجود برای شرکتهای تولیدی و لزوم بازگشت نقدینگی به جریان فعالیت‌های عملیاتی شرکت عملاً جریان تأمین مالی و تداوم تولید برای شرکتها با مشکل جدی مواجه شده است. پیشنهاد می‌گردد با توجه به انجام معاملات طلا در بورس کالای ایران و مهیا بودن بستر لازم برای اجرای این امر موافقت خود را برای عرضه شمش طلای حاصل از صادرات کالا در بورس کالای ایران با تداوم روش فروش طلا حاصل از صادرات مطابق رویه قبلی تا فراهم شدن بستر لازم در مرکز مبادلات ارز و طلا، ابلاغ فرمائید.

ضمناً مستدعی است مقرر فرمائید مطابق درخواست این انجمن به شماره ۹۹۴۸۱۴۰۳ ف مورخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ نسبت به تمدید نامه شماره ۱۳۵۸۱/ ۲۰۰ ص مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ با موضوع معافیت واردات شمش طلا از هرگونه مالیات اقدام گردد.

شمش طلای وارداتی در بورس کالا معامله شود

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://fa.eghtesadnegar.com/?p=9750

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: