“بهاباد”، قطب تولید فروآلیاژ کشور می‌شود

“بهاباد”، قطب تولید فروآلیاژ کشور می‌شود

مهندس محمدرضا کهریزی، مدیرعامل شرکت “نسوز آلیاژ پارسه‌پولاد” (ناپکو) در گفت‌وگو با گروه رسانه‌ای پردازش اعلام کرد: با احداث کارخانه ۶۵ هزارتنی و تولید سه نوع محصول فروآلیاژ “بهاباد”، قطب تولید فروآلیاژ کشور می‌شود کارخانه “نسوز آلیاژ پارسه‌پولاد”، قرار است سالانه ۶۵ هزارتن سه نوع محصول فروآلیاژ تولید کند. “بهاباد”، قطب تولید فروآلیاژ کشور می‌شود

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از شرکت “نسوز آلیاژ پارسه‌پولاد” (ناپکو) ،مهندس محمدرضا کهریزی، مدیرعامل شرکت نسوز آلیاژ پارسه‌پولاد در گفت‌وگو با گروه رسانه‌ای پردازش ضمن اعلام مطلب فوق افزود: شرکت نسوز آلیاژ پارسه پولاد شرکت سهامی خاص است که تولید انواع فرو آلیاژها و مواد معدنی موردنیاز فروآلیاژها و هم‌چنین تولید و ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات فروآلیاژها و نسوزها را در دستور کار خود دارد. این کارخانه ۳۰ هزارتن فروسیلیکومنگنز، ۲۰ هزار تن فرومنگنز پرکربن و ۱۵ هزار تن فروسیلیس تولید خواهد کرد.

مدیرعامل ناپکو گفت: مجوز این طرح توسط شرکت چادرملو اخذ و پس از طی فرآیندهای قانونی در قالب شرکت نسوز آلیاژ پارسه‌پولاد (به‌عنوان طرح پیشران دولت) به کار خود ادامه داد.

وی هم‌چنین عنوان کرد: قرارداد این طرح به‌صورت EPC توسط کنسرسیوم کاهنربا، کیسون و پارس فرارون انجام می‌شود که هم‌اینک با ۶۰ درصد پیشرفت مواجه است. پیش‌بینی می‌شود این پروژه در سه‌ماهه آخر سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت نسوز آلیاژ پارسه‌پولاد درخصوص میزان مصرف فروآلیاژ جهت تولید فولاد نیز به خبرنگار ما گفت: تولید هر تن فولاد به حدود ۱۰ تا ۱۲ کیلو فروآلیاژ نیاز دارد و این بدان معناست که شرکت چادرملو با ظرفیت یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن، به حداقل ۱۳ تا ۱۴ هزارتن فروآلیاژ نیاز دارد.

کهریزی افزود: باتوجه به حضور شرکت‌های قوی در کنسرسیوم، سفارش ساخت ماشین‌آلات مدرن به کشور چین داده شده که پس از بازرسی و تایید به داخل منتقل خواهند شد.

شایان ذکر است، پروژه تولید فروآلیاژ توسط “ناپکو” در دوران بهره‌برداری برای ۳۲۰ نفر ایجاد اشتغال خواهد کرد که قطعا در رفع محرومیت منطقه بهاباد تاثیر به‌سزایی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ناپکو در ادامه این گفت‌وگو عنوان کرد: این کارخانه تنها شرکت تولیدکننده فروآلیاژ با سه کوره ۶۵ هزار تنی است که نظر به برخورداری از تنوع محصول و نیز باتوجه به نیاز بازار و صنعت، مدیریت محصول خواهد کرد.

وی هم‌چنین افزود: پروژه تولید فروآلیاژ به‌عنوان طرح‌ پیشران جزو اولویت‌های دولت محسوب می‌شود که هر ماه گزارش پیشرفت آن نیز اعلام می‌گردد.

کهریزی با اعلام اینکه مصرف آب و گاز در این پروژه بسیار پایین است اما مشکل اصلی تامین برق می‌باشد ضمن کمک مسوولان، خواستار کاهش بروکراسی‌های موجود در تامین برق شد.

مدیرعامل شرکت ناپکو در پایان گفت: با راه‌اندازی این کارخانه، بخشی از دغدغه فعالان صنعت فولاد به فروآلیاژ مرتفع می‌گردد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=15927

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: