پیش‌بینی کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق/حضور ۲۰۰ هزار نفر در پویش “با انرژی”

پیش‌بینی کاهش ۱۵ درصدی مصرف برق/حضور ۲۰۰ هزار نفر در پویش “با انرژی”

مجری طرح پویش "با انرژی" گفت: تا کنون حدود ۲۰۰ هزار نفر در پویش با انرژی شرکت کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که با مشارکت بیشتر مشترکان در این پویش ۱۵ درصد صرفه‌جویی در مصرف برق محقق شود.

به‌گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، محمد خدادادی امروز در نشست خبری با بیان اینکه میزان مصرف بخش سرمایشی در کشور بسیار بالا است، اظهار کرد: باتوجه به ناترازی موجود در کشور و حجم بالای مصرف لازم است تا در مصرف وسایل سرمایشی تجدیدنظر صورت بگیرد، در همین راستا نیز پویش با انرژی به منظور تشویق مشترکان روی کار آمده است.

وی با تاکید بر اینکه پویش با انرژی با هدف مدیریت مصرف برق و بهره‌مندی شهروندان از جوایز ارزنده مطرح شده است، اظهار کرد: در این پویش ۳۰۰ خودرو،  لوازم خانگی و برقی و حتی جایزه بسته های اینترنت درنظر گرفته شده است، هموطنان می‌توانند با نصب نرم افزار کاربردی «با انرژی» روی گوشی‌های هوشمند خود از روشهایی که برای کاهش مصرف انرژی در نظر گرفته شده است، استفاده کنند و از امتیازهای تعریف شده برخوردار و ضمن حفظ رفاه با کاهش مصرف از این جوایز بهره مند شوند.

مجری طرح پویش با انرژی با بیان اینکه سال گذشته برنامه ارائه پاداش مصرف بهینه برق اجرا و براساس آن مشترکان در ازای کاهش مصرف از پاداش‌های صنعت برق  بهره‌مند شدند، به طوری که قبوض برق بسیاری از هموطنان رایگان شد، گفت: در سال گذشته شاهد مشارکت ۴٠ درصدی مشترکان در طرح پاداش صرفه جویی بودیم، امسال نیز در کنار اجرای طرح‌های جدیدی که برای تشویق و جلب مشارکت مشترکان برق پیش بینی شده، طرح پاداش مشابه سال گذشته نیز به قوت خود باقی است.

خدادادی با تاکید بر اینکه تبلیغات گسترده‌ای را از هفته گذشته روی این موضوع آغاز کردیم، گفت: ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار نفر در این مدت در این پویش شرکت کردند و امیدواریم با اطلاع‌رسانی بیشتر تعداد افراد بیشتری وارد پویش با انرژی شوند، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که توسط این پویش ۱۵ درصد صرفه‌جویی از محل مصارف خانگی محقق شود.

وی با اشاره به نقش وسایل سرمایشی در میزان مصرف برق در کشور، گفت: لازم است تا مشترکان تدابیر لازم را برای کاهش مصرف برق کولرها در نظر بگیرند. به‌طور مثال با نصب سایه‌بان روی کولرهای آبی و نگه‌داشتن دمای کولرهای گازی روی ۲۴ درجه و خاموش کردن کولر در مکان‌هایی که شخصی وجود ندارد، در کاهش مصرف برق گام بردارند.

مجری طرح پویش با انرژی افزود: تعیین دمای مناسب برای یخچال و فریزر و همچنین روشن کردن ماشین لباسشویی و ظرفشویی در صورت تکمیل ظرفیت می‌تواند در کاهش مصرف برق نقش داشته باشد و مشترکان نیز می‌توانند با رعایت این مسائل در پویش با ارنرژی نیز شرکت کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=14917

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: