راه‌اندازی ۵۰۰ روستابازار در سال جاری/ محدودیتی برای ارائه تسهیلات به تعاونی‌های عشایر نداریم

راه‌اندازی ۵۰۰ روستابازار در سال جاری/ محدودیتی برای ارائه تسهیلات به تعاونی‌های عشایر نداریم

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: امسال ۵۰۰ روستا بازار را در کشور راه‌اندازی می‌کنیم و جامعه عشایری نیز باید در این بازارها سهم داشته باشند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، ایوب فصاحت در گردهمایی مدیران‌ عامل اتحادیه‌ها و تعاونی‌های عشایری کشور اظهار کرد: تعاونی‌ها یک الگوی اقتصادی هستند و اساس تعاونی‌ها در اقتصاد این است که تولید و توزیع ثروت را عادلانه کنند.

وی با بیان اینکه امروز در اقتصاد کشور هیچ ساختاری مانند تعاونی‌ها وجود ندارد که توزیع عادلانه ثروت را انجام دهد، افزود: اگر تعاونی‌ها در چرخه توزیع سهیم نباشند، بدون تردید تولید هم با ضرر مواجه می‌شود.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: گوشت و محصولاتی که جامعه عشایری تولید می‌کنند خاص است و لازم است برندسازی شود.

فصاحت با بیان این که امسال تعداد ۵۰۰ روستابازار را در کشور راه‌اندازی می‌کنیم، تاکید کرد: جامعه عشایری نیز باید در این بازارها سهم داشته باشند.

بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی، وی با بیان اینکه هیچ ساختاری به جز تعاونی‌ها نمی‌تواند عدالت در حوزه عشایر را برقرار کند، گفت: حمایت از تعاونی‌ها کوتاه‌ترین مسیر در اعتلای اقتصاد جامعه عشایری و روستایی کشور است.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی اظهار کرد: امروز تمام حوزه‌های تعاونی در کشور نقش اصلی خود را از دست داده‌اند و به‌دنبال سودآوری بیشتر هستند و تنها جایی که بدون دست خوردگی مانده بخش عشایری است.

به گفته وی، در اسناد بالادستی سهم تعاون از اقتصاد کشور باید ۲۵ درصد باشد، اما طبق آمار در حال حاضر ۳.۵ درصد است که نسبت به آن چه باید باشد پایین‌تر است.

فصاحت با بیان اینکه عشایر باید سهم خود را در اقتصاد تولید به ‌دست آورند، گفت: تشکل‌ها و تعاونی‌های عشایری باید در بخش توزیع نقش‌آفرینی کنند و از فن‌آوری‌های روز در این زمینه استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها از کمبود سرمایه رنج می‌برند، بیان کرد: هیچ محدودیتی برای مساعدت و کمک به تعاونی‌های عشایری کشور در تامین سرمایه در گردش و ارائه تسهیلات نداریم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=13961

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: