ثبت رکورد برای بازار طلای جهانی ماندنی است؟

ثبت رکورد برای بازار طلای جهانی ماندنی است؟

قیمت طلا امروز، سه‌شنبه (۲ آوریل) به دلیل کاهش بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده، پس از ثبت رکورد در جلسه قبل به دلیل افزایش انتظارات مبنی بر کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا برای اولین بار در ژوئن، ثابت ماند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، بهای طلا بدون تغییر در ۲۲۵۰ دلار و ۲۶ سنت در هر اونس بود، پس از اینکه روز دوشنبه به بالاترین سطح تاریخی ۲۲۶۵ دلار و ۴۹ سنت رسید. هر اونس طلای آمریکا با ۰.۶ درصد افزایش به ۲۲۷۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.

شاخص بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات‌متحده کاهش یافت و جذابیت طلای بدون بازده را افزایش داد. تولید ایالات‌متحده برای اولین‌بار در یک سال و نیم در ماه مارس رشد کرد زیرا تولید و سفارشات جدید به شدت افزایش یافت اما اشتغال در کارخانه ها کم بود و قیمت نهاده ها بالاتر رفت. بانک فدرال رزرو نیویورک روز دوشنبه اعلام کرد که فشارهای تورمی اساسی در ماه فوریه تضعیف شده است.

بررسی‌ها و داده‌ها نشان می‌دهند که فعالیت کارخانه‌ها در بسیاری از اقتصادهای آسیایی در ماه مارس ضعیف شد اما نشانه‌های روشن‌تری در چین و کره جنوبی وجود داشت.

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، معامله گران با احتمال ۵۷ درصد قیمت گذاری می‌کنند که فدرال رزرو در ماه ژوئن کاهش نرخ بهره را آغاز کند. نرخ بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۵.۱۷ دلار رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۹۰۳ دلار و ۵۰ سنت و پالادیوم ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۰۰۰ دلار و ۹ سنت رسید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://fa.eghtesadnegar.com/?p=12321

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: