مسیر طلای جهانی عوض می‌شود؟

مسیر طلای جهانی عوض می‌شود؟

قیمت طلا امروز، دوشنبه (۲۵ مارس) ثابت ماند زیرا سرمایه‌گذاران منتظر آمار تورم ایالات‌متحده بودند که در اواخر این هفته منتشر می‌شود تا ببینند آیا این می‌تواند سه پیش‌بینی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو برای سال جاری را تغییر دهد یا خیر.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، هر اونس طلا به صورت ثابت در ۲۱۶۳ دلار و ۹۹ سنت بود و هر اونس طلای آمریکا با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۱۶۵ دلار و ۲۰ سنت رسید.

اکنون تمرکز بر روی داده‌های شاخص هزینه مصرف شخصی ایالات‌متحده است که در روز جمعه منتشر می‌شود. شاخص هزینه مصرف شخصی در ماه فوریه ۰.۳ درصد افزایش یافته است که باعث می‌شود سرعت سالانه ۲.۸ درصد حفظ شود. بسیاری از بازارها برای تعطیلات جمعه این هفته، زمانی که داده‌های هزینه مصرف شخصی قرار است منتشر شوند، بسته هستند، بنابراین برای واکنش کامل باید تا هفته آینده منتظر بماند.

قیمت طلا روز پنجشنبه پس از آنکه سیاستگذاران فدرال رزرو اعلام کردند علیرغم بالا بودن تورم اخیر، همچنان انتظار دارند تا پایان سال ۲۰۲۴ نرخ بهره را تا سه چهارم درصد کاهش دهند، به بالاترین حد خود رسید.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اظهار کرد که آمارهای بالای تورم اخیر، داستان کلی کاهش آهسته فشارهای قیمتی ایالات‌متحده را تغییر نداده است.

نرخ بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می‌دهد. بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، اکنون معامله‌گران به احتمال ۷۴ درصد قیمت گذاری می‌کنند که فدرال رزرو در ماه ژوئن کاهش نرخ بهره را آغاز کند.

اس‌پی‌دی‌آرگلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن ۰.۳۸ درصد کاهش یافت و از ۸۳۸.۵ تن در روز پنجشنبه به ۸۳۵.۳ تن در روز جمعه رسید.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۴.۶۰ دلار رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۸۹۵.۷۳ دلار رسید و پالادیوم ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۹۸۸.۷۵ دلار رسید.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://fa.eghtesadnegar.com/?p=12152

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: