افزایش قیمت جهانی طلا در آستانه انتشار تورم در آمریکا

افزایش قیمت جهانی طلا در آستانه انتشار تورم در آمریکا

قیمت جهانی طلا امروز چهارشنبه (۲۸ فوریه) افزایش یافت زیرا بازده اوراق قرضه ایالات‌متحده کاهش یافت، در حالی که تمرکز سرمایه گذاران بر روی تورم ایالات‌متحده و اظهارات چند مقام فدرال رزرو در این هفته برای سرنخ‌های تازه در مورد مسیر نرخ بهره بانک مرکزی بود.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۲۰۳۱ دلار و ۹۹ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۰۴۱ دلار در هر اونس رسید.

بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه داری ایالات‌متحده از ۴.۳۱۵ درصد در روز سه شنبه به ۴.۲۹۳ درصد کاهش یافت و شمش‌های بدون بازده را جذاب‌تر کرد، در حالی که دلار آمریکا ثابت بود.

میشل بومن، رئیس فدرال رزرو، موضع صبورانه بانک مرکزی ایالات متحده در مورد تسهیل را تقویت کرد. او نشان داد که با توجه به خطرات صعودی برای تورم عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره ندارد.

بر اساس برنامه نرخ بهره IRPR در گروه بورس اوراق بهادار لندن LSEG، معامله گران روی حدود ۷۸ واحد پایه کاهش نرخ با ۶۱ درصد احتمال کاهش سه ماهه اول در ژوئن برای سال ۲۰۲۴ شرط بندی می‌کنند. کاهش نرخ بهره جذابیت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد.

داده‌ها نشان داد که سفارش‌های کالاهای بادوام ایالات‌متحده در ژانویه بیشترین کاهش را در تقریباً چهار سال گذشته داشته است و اعتماد مصرف‌کننده ایالات‌متحده نیز در ماه فوریه کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، آمارهای رسمی روز سه‌شنبه نشان داد که واردات خالص ماهانه طلای چین از طریق هنگ‌کنگ در ماه ژانویه ۵۱ درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود از اواسط سال ۲۰۱۸ رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۸۹۰.۲۵ دلار در هر اونس رسید، در حالی که پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۳۷.۰۲ دلار در هر اونس رسید و نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۲.۴۶ دلار در هر اونس رسید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://fa.eghtesadnegar.com/?p=11365

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: