افزایش ذخایر آمریکا سد راه صعود نفت شد

افزایش ذخایر آمریکا سد راه صعود نفت شد

قیمت نفت در پی انتشار آماری که رشد بیش از حد انتظار ذخایر آمریکا را نشان داد و باعث برانگیخته شدن نگرانیها نسبت به وضعیت تقاضا در بزرگترین اقتصاد جهان شد، در معاملات روز پنج شنبه کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۳۴ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، به ۸۱ دلار و ۲۶ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۶ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش، به ۷۶ دلار و ۲۸ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص روز چهارشنبه تحت تاثیر رشد ذخایر نفت آمریکا، بیش از یک دلار کاهش داشتند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۹ فوریه، به میزان ۱۲ میلیون بشکه افزایش یافت و به ۴۳۹.۵ میلیون بشکه رسید که بسیار فراتر از انتظارات تحلیلگران از رشد ۲.۶ میلیون بشکه ای ذخایر بود. با این حال، آمار رسمی نشان داد ذخایر بنزین و سوخت‌های دیگر، بیش از میزان پیش بینی شده، کاهش یافته است. ذخایر بنزین به میزان ۳.۷ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۲۴۷.۳ میلیون بشکه رسید. ذخایر سوخت‌های تقطیری به میزان ۱.۹ میلیون بشکه کاهش یافت و در ۱۲۵.۷ میلیون بشکه ایستاد.

در بخش عرضه، قزاقستان اعلام کرد در راستای تعهداتش نزد اوپک پلاس، تولید اضافه خود در ژانویه را در چهار ماه آینده جبران خواهد کرد. عراق هم اعلام کرد تولید نفت خود را بازبینی می‌کند و در چهار ماه آینده، به هر گونه تولید اضافی بالاتر از سهمیه اوپک پلاس رسیدگی خواهد کرد.

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، با شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی دیدار کرد و طی این دیدار، بر اهمیت هماهنگی میان دو کشور برای حفظ ثبات در بازارهای نفت، تاکید کرد.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران گروه ANZ در یادداشتی اعلام کردند این وضعیت در آستانه دیدار مارس اوپک بوده که این گروه، قصد دارد طی آن، درباره تمدید یا عدم تمدید کاهش تولید اخیر خود، تصمیم گیری کند. هر گونه نشانه ای از عدم تمدید این کاهش تولید، بر فضای بازار نفت سنگینی خواهد کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=10921

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: