زنگ خطر ین به صدا در آمد

زنگ خطر ین به صدا در آمد

ین ژاپن برای اولین بار با رقمی بی‌سابقه در برابر دلار تضعیف شد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، اسکناس ین ژاپن، برای اولین بار از ماه نوامبر تاکنون از مرز ۱۵۰ در هر دلار تضعیف شد و شدیدترین واکنش را از سوی مقامات ژاپنی در ماه‌های اخیر به همراه داشت، زیرا تورم داغ‌تر از حد انتظار ایالات‌متحده پیش‌بینی‌ها برای کاهش زودهنگام نرخ بهره فدرال رزرو را خنثی کرد.

پس از افت یک درصدی شبانه که بخشی از کاهش گسترده‌تر ارزهای گروه ۱۰ در برابر دلار بود، ارزش پول ژاپن در حوالی ظهر چهارشنبه در توکیو حدود ۰.۲ درصد در برابر دلار افزایش یافت و به ۱۵۰.۵۲ رسید.

بلومبرگ نوشت، تداوم قدرت قیمت‌های دلار آمریکا این گمانه‌زنی را تقویت کرد که فدرال رزرو باید چندین ماه دیگر نرخ‌های بهره را در بالاترین میزان دو دهه نگه دارد و جذابیت نسبی نگهداری وجه نقد با دلارهای با بازده بالاتر را افزایش داد.

شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، نسبت به حرکات سریع و سفته‌بازانه در بازار ارز خارجی (FX) ابراز نگرانی کرد، به ویژه اینکه ین ژاپن از مرز ۱۵۰ در برابر دلار آمریکا عبور کرد.

به نقل از اکونومی، سوزوکی در واکنش به جهش اخیر ارزش دلار که ناشی از تورم بالاتر از حد انتظار در ماه ژانویه بود، بر نامطلوب بودن نوسانات سریع بازار ارز خارجی تاکید کرد همچنین به هوشیاری بیشتر نسبت به بازار اشاره اما از اظهارنظر در مورد مداخله احتمالی خودداری کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=10899

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: