جنگ غزه اقتصاد جهان را لرزاند

جنگ غزه اقتصاد جهان را لرزاند

صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی روز دوشنبه (۱۲ فوریه) هشدار دادند که جنگ غزه و اختلالات لجستیکی مربوط به کشتیرانی از طریق دریای سرخ تهدیدی برای اقتصاد جهانی است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول گفت که جنگ رژیم صهیونیستی و حماس که از ماه اکتبر آغاز شده، اقتصاد منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را تحت‌ تاثیر قرار داده است.

جورجیوا در اجلاس جهانی دولت‌ها، گردهمایی سالانه رهبران تجاری و سیاسی در دبی گفت که اثرات جانبی آن می‌تواند جهان را تحت تأثیر قرار دهد. او افزود که بیشتر از طولانی‌شدن درگیری می‌ترسم زیرا اگر ادامه یابد، خطر سرریزشدن افزایش می‌یابد.

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل در اواخر ماه گذشته هشدار داد که حجم ترافیک تجاری عبوری از کانال سوئز در دو ماه گذشته بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، جورجیوا گفت که اگر عواقب دیگری از نظر اینکه جنگ به کجا می‌رود، وجود داشته باشد، می‌تواند برای کل جهان مشکل‌سازتر باشد. آجی بانگا، رئیس بانک جهانی همچنین در سخنانی این اجلاس گفت آنچه در غزه می‌گذرد وچالش‌های اوکراین و دریای سرخ از چالش‌های اصلی چشم‌انداز اقتصاد جهانی هستند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://fa.eghtesadnegar.com/?p=10859

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: