بحران املاک غول اقتصادی اروپا

بحران املاک غول اقتصادی اروپا

آلمان با بزرگترین بحران املاک و مستغلات در ۱۵ سال گذشته روبرو است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، پی‌بی‌بی بانک (Pfandbriefbank)، بانک آلمانی متمرکز بر املاک تجاری، به آخرین وام‌دهنده در این کشور تبدیل شده که گزارش می‌دهد در بحبوحه آنچه بدترین ارزش املاک تجاری از زمان بحران مالی جهانی نامیده می‌شود، منابع بیشتری را برای سبد وام گذاشته شده است.

بانک گزارش کرد، ذخایر خود را در سه ماه چهارم افزایش داده و طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ۲۱۵ میلیون یورو (۲۳۱.۷ میلیون دلار) را برای وام‌های معوق به دلیل ادامه ضعف بازارهای املاک و مستغلات کنار گذاشته شده است، با این حال، این موسسه افزود که با وجود این گام، بانک به کمک قدرت مالی خود حتی در بزرگترین بحران املاک و مستغلات از زمان بحران مالی سودآور باقی می‌ماند.

سهام این بانک در روز جمعه بیش از سه درصد کاهش یافت و در سال جاری ۲۷ درصد و در ۶ ماه گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است. بانک در روز پنج‌شنبه، به دنبال این بود، به سرمایه‌گذاران اطمینان دهد که می‌توانند دارایی‌های نقدی و نقدینگی را در ترازنامه خود داشته باشند تا به مدت ۶ ماه بدون سرمایه‌گذاری جدید از سوی سرمایه‌گذاران کار کند.

نگرانی‌ها در مورد سلامت ترازنامه بانک‌ها از زمانی که بزرگترین وام‌دهنده آلمان، دویچه بانک، هفته گذشته اعلام کرد که ۱۲۳ میلیون یورو در سه ماه چهارم سال گذشته برای جذب نکول احتمالی وام‌های تجاری املاک تجاری ایالات‌متحده اختصاص داده، افزایش یافته است. این رقم بیش از چهار برابر مقداری است که در مدت مشابه سال ۲۰۲۲ کنار گذاشته شد.

در روزهای اخیر، بانک‌های ایالات‌متحده، ژاپن و سوئیس گزارش‌هایی را ارائه کردند که بخش‌های دارای مشکلات تجاری افزایش یافته‌اند. این هشدارها یک سال پس از بحرانی منتشر شده که منجر به سقوط سه وام‌دهنده منطقه‌ای ایالات‌متحده و تصرف اضطراری کردیت سوییس توسط رقیب آن، یو بی اس بانک شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=10820

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: