تلاش برای‌ بهره‌مندی همه ذی‌نفعان از فرآیندهای اجرایی کریدور شمال – جنوب

تلاش برای‌ بهره‌مندی همه ذی‌نفعان از فرآیندهای اجرایی کریدور شمال – جنوب

دبیر کل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته با اشاره به کریدور شمال - جنوب با بیان اینکه بخش خصوصی برای اینکه بتواند حداکثر ظرفیت‌ها را از بالقوه به بالفعل تبدیل کند تلاش‌هایش را به عمل آورده، گفت: با ورود همه‌جانبه در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، مدیریتی و اجرایی، قابلیت لازم را برای بهره‌مندی کلیه ذی‌نفعان از فرآیندهای اجرایی کریدور شمال - جنوب در نظر داشته است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، مسعود پل‌مه در مراسم افتتاح همایش اقتصاد دریامحور ایران که امروز دوشنبه برگزار شد، با بیان اینکه انجمن کشتیرانی یک سازمان مردم‌نهاد با قدمت ۷۰ ساله است، گفت: هدف ما از برگزاری این همایش معرفی راهکارهای توسعه واقعی، هم‌افزایی و اجرایی کردن منافع کریدور شمال جنوب است. این همایش چهارمین دوره خود را به کریدور شمال – جنوب اختصاص داده است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم بعد از ‌۲۲ سال، هنوز  نتوانستیم ظرفیت و تسهیلات لازم برای بهره‌مندی کشورهای عضو کریدور و کشورهای ذی‌نفع در منافع اقتصادی کریدور را تامین کنیم. بررسی‌های میدانی زیادی صورت گرفته تا عوامل ایستایی در عدم استفاده از ظرفیت‌های کریدور شناسایی شود.

دبیر کل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته خاطرنشان کرد: از این رو همکاران ما اقدامات کارشناسی را در قالب‌های مختلف به‌خصوص با حضور در میدان عمل به دست آوردند و امیدواریم خروجی این همایش، معرفی نقاط قوت برای به اشتراک گذاشتن با کشورهای ذی‌نفع از منافع کریدور ‌همچنین معرفی نقاط ضعف و ایجاد هم‌افزایی برای رفع این مشکلات باشد.

پل‌مه بیان کرد: یک بخش از نقیصه‌ها و نقاط قوت به مجموعه اقتصادی دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران برمی‌گردد که با اراده ریاست جمهوری، در این خصوص و توجه ویژه برای اصلاح ساختارهای حاکمیتی برای تسریع در حوزه ترانزیت که از محوری‌ترین موضوعات کریدور شمال – جنوب است، به عمل آورده است.

وی ادامه داد: بخش خصوصی نیز برای اینکه بتواند حداکثر ظرفیت‌ها را از بالقوه به بالفعل تبدیل کند تلاش‌هایش را به عمل آورده و با ورود همه‌جانبه در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، مدیریتی و اجرایی، قابلیت لازم را برای بهره‌مندی کلیه ذی‌نفعان از فرآیندهای اجرایی کریدور شمال – جنوب در نظر داشته است.

دبیر کل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته در پایان گفت: امیدواریم مهمانان خارجی در خصوص موضوعاتی که می‌تواند تسریع‌کننده اقدامات برای اینکه فعالیت‌ها تبدیل به یک فرآیند برد – برد با هدف توسعه لجستیک دراین زمینه باشیم، در نظر داشته باشند. در پایان این همایش ارتباط بهینه با کلیه هم‌ترازان دولتی و ‌خصوصی در سایر کشورها و دولت‌های دیگر برگزاری کنیم تا از امکان تبادل اطلاعات، ایجاد ارتباط بی‌واسطه، سرمایه‌گذاری‌های موثر و هم‌افزایی حداکثری بهره‌مند شویم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=10810

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: