وزیر نفت روند پروژه ۱۴ ساله پتروشیمی ابن‌سینا اندیمشک را بررسی کرد

وزیر نفت روند پروژه ۱۴ ساله پتروشیمی ابن‌سینا اندیمشک را بررسی کرد

وزیر نفت با بازدید از روند اجرای طرح پتروشیمی ابن‌سینا اندیمشک که حدود ۱۴ سال بلاتکلیف بوده است بر تسریع اجرای آن تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنگار، جواد اوجی امروز (۱۷ بهمن‌ماه) در سفری یک روزه به استان خوزستان و بازدید از طرح احداث پتروشیمی ابن‌سینا اندیمشک اظهار کرد: این طرح برای مدت ۱۴ سال بلاتکلیف بوده است و با تلاش‌های انجام شده امیدواریم پیشرفت آن تسریع شود.

وی افزود: مقرر شده است که سه واحد پایین‌دستی نیز همسو با تکمیل زنجیره ارزش محصول تولیدی این طرح ایجاد شود.

وزیر نفت یادآور شد: احداث خط لوله خوراک طرح پتروشیمی ابن‌سینا اندیمشک به طول ۹ کیلومتر پس از رسیدن طرح به ۳۰ درصد پیشرفت احداث می‌شود.

طرح پتروشیمی ابن‌سینای اندیمشک با هدف تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن اتیلن اکساید و تامین خوراک واحدهای پایین‌دست اتوکسیلات، گلایکول اتر و اتانول آمین بـه منظور تکمیل زنجیره ارزش اتیلن کشور با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومان بـا مالکیـت شرکت صنایـع پتروشیمی خلیج فارس در حال اجراست.

عملیات اجرایی این طرح اسفندماه سال ۱۴۰۱ آغاز شد و مدت زمان اجرای آن ۴۲ ماه برآورد شده است که در دوران ساخت برای ۱۵۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می‌کند.

بودجه ریالی این طرح تامین و تاکنون ۱۰ میلیون یورو منابع ارزی برای خرید تجهیزات طرح اختصاص داده شده و بخشی از تجهیزات سفارش‌گذاری شده است.

همزمان با افزایش ظرفیت تولید اتیلن در پارس جنوبی، بخشی از اتیلن مازاد تولیدی (حدود ۹۰ هزار تن) از مسیر خط لوله اتیلن غرب به اندیمشک منتقل می‌شود و در این منطقه طرح اتیلن اکساید و محصولات پایین‌دست پتروشیمی ساخته می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://fa.eghtesadnegar.com/?p=10630

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: