عقب‌گرد دلار به کانال ۵۶ هزار تومان

عقب‌گرد دلار به کانال ۵۶ هزار تومان

قیمت دلار که در روزهای گذشته در بازار آزاد همسو با اخبار سیاسی تا ۵۹ هزار تومان هم پیش رفته بود، امروز در ادامه روند کاهشی روز چهارشنبه و پنجشنبه، به کانال ۵۶ هزار تومان برگشت.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، برخلاف روند هفته گذشته دلار که از محدوده ۵۰ هزار تومان تا نزدیکی ۶۰ هزار تومان هم پیش رفته بود، امروز زور دلالان بازار آزاد در فردوسی هم به بالا کشیدن دلار نرسید و این ارز از ۵۷ هزار تومان هم پایین‌تر آمد؛ به‌طوری که دلالان ارز قیمت خرید خود را در محدوده ۵۶ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کردند.

این در حالی است که شب گذشته، در اخبار اعلام شد که ایالات متحده در واکنش به حمله به نیروهای آمریکایی در اردن، حملات هوایی را در منطقه آغاز کرده است؛ این حملات در  نزدیکی مرز سوریه و عراق رخ داده و البته اشاره‌هایی هم به نقش ایران در حمایت مالی و نظامی از گروه‌های مقاومت شده است. با وجود این، بر خلاف روزهای گذشته اخبار سیاسی و تنش‌ها در منطقه نتوانست تاثیر افزایشی بر قیمت دلار بگذارد.

از ابتدای سال جاری، نرخ ارز روند باثباتی را طی کرد. سال گذشته نرخ دلار از محدوده ۳۰ هزار تومان و در جریان ناآرامی‌های پاییز، روند صعودی گرفت و شتابان از ۵۰ هزار تومان هم عبور کرد و در اسفند ۱۴۰۱، حتی به ۶۰ هزار تومان هم رسید اما در ماه‌های ابتدایی امسال به محدوده ۵۰ هزار تومان بازگشت.

بیشتر بخوانید

بانک مرکزی چگونه می‌تواند در بازار ارز آرامش ایجاد کند؟

آنچه این روزها بر بازار ارز می‌گذرد

در عین حال رویدادهای سیاسی منطقه از جنگ بین فلسطین و رژیم صهیونیستی در ابتدای مهر ماه تا حادثه تروریستی در کرمان در دی‌ماه و به‌دنبال آن ناآرامی‌ها در یمن و حمله‌ موشکی جمهوری اسلامی ایران به تروریست‌های پاکستان، بر بازار تاثیر افزایشی داشت؛ تا جایی که هفته گذشته ارز در بازار غیررسمی بار دیگر تا محدوده ۵۹ هزار تومان هم پیش رفت.

با وجود این، روند صعودی نرخ ارز ثبات نداشت. امروز در اولین روز هفته و با وجود خط و نشان‌هایی که مقام‌های آمریکایی برای خاورمیانه کشیدند و حملات هوایی به مرز سوریه و عراق، نرخ ارز در بازار آزاد هم کاهشی بود. دلالان بازار فردوسی هم به روند کاهشی بازار ارز اشاره داشتند.

همچنین در مرکز مبادله، نرخ دلار بدون تغییر به قیمت ۴۲ هزار و ۹۲۱ تومان و نرخ یورو به قیمت ۴۶ هزار و ۲۹۲ تومان مبادله شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://fa.eghtesadnegar.com/?p=10497

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: