زنگ هشدار مصرف گاز به صدا درآمد

زنگ هشدار مصرف گاز به صدا درآمد

مدیر مرکز راهبری شبکه گاز کشور گفت: با تداوم کاهش فراگیر دما در کشور، مصرف روزانه گاز در بخش خانگی و تجاری روند صعودی خود را حفظ کرد و طی ۲۴ ساعت گذشته، به ۶۱۱ میلیون مترمکعب رسید.

به گزارش  اقتصادنگار به نقل از ایسنا، سعید عقلی در این باره توضیح داد: مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده طی ۲۴ ساعت گذشته (چهارشنبه، ۱۱ بهمن‌ماه) برای نخستین بار از ابتدای سال، به بیش از ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز رسید و عدد ۶۱۰ میلیون مترمکعب را ثبت کرد که این عدد بیش از ۷۰ درصد کل گاز تولیدی کشور است.

وی با اشاره به گزارش‌های هواشناسی درباره تداوم کاهش دما در سراسر کشور طی هفته پیش‌رو  افزود: پیش‌بینی می‌شود با تداوم بارش‌ها و کاهش دما در سراسر کشور، حجم مصرف روزانه  گاز در هفته آینده در بخش خانگی و تجاری از مرز ۶۵۰ میلیون مترمکعب عبور کند.

مدیر مرکز راهبری شبکه گاز کشور در ادامه با اشاره به حجم مصرف گاز در استان‌های مختلف گفت: براساس دسته‌بندی اقلیم‌ها، به ترتیب استان‌های آذربایجان غربی در اقلیم یک، استان کردستان در اقلیم ۲ و استان تهران در اقلیم ۳ بیشترین حجم مصرف گاز را ثبت کرده‌اند. نکته حائز اهمیت اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته مقدار مصرف در ۳ استان خراسان رضوی، تهران و اصفهان حدود ۷ میلیون مترمکعب افزایش یافته است که این افزایش مصرف معادل کل مصرف استان چهارمحال و بختیاری است.

عقلی در پایان، با تأکید بر اینکه نخستین گام برای بهره‌مندی همه مشترکان از نعمت گاز در ایام سرد سال، همدلی هموطنان در نقاط مختلف کشور است تصریح کرد:  شرط عبوری آرام از زمستان پیش رو مدیریت مصرف گاز در همه بخش‌هاست. از آن‌جا که مصارف بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده بیشترین حجم گاز تحویلی به شبکه انتقال کشور را به خود اختصاص داده، از هموطنان می‌خواهیم تا با مدیریت مصرف انرژی، از طریق استفاده از تجهیزات گرمایشی با بازده بالا، رعایت دمای مناسب محیط و جلوگیری از هدررفت انرژی به‌ویژه در بخش‌های خانگی و تجاری، به حفظ جریان پایدار گاز در همه بخش‌ها در اقصی نقاط کشور کمک کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=10478

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: