چین از بزرگترین صادرکننده خودرو سبقت گرفت

چین از بزرگترین صادرکننده خودرو سبقت گرفت

داده‌های رسمی نشان می‌دهد که تسلط جهانی چین در خودروهای الکتریکی به این کشور کمک کرد که در سال گذشته از ژاپن به عنوان بزرگترین صادرکننده خودرو در جهان پیشی بگیرد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، ارقام منتشر شده انجمن خودروسازان ژاپن نشان می‌دهد که محموله‌های خودرو، کامیون و اتوبوس در سال گذشته با افزایش ۱۶ درصدی به ۴.۴۲ میلیون رسیده است. طبق گزارش انجمن خودروسازان چین در این ماه، چین حدود ۵۰۰ هزار دستگاه و در مجموع ۴.۹۱ میلیون دستگاه خودرو بیشتر صادر کرد. اداره گمرک چین این تعداد را حتی بالاتر از ۵.۲۲ میلیون نفر اعلام کرده که نسبت به سال گذشته ۵۷ درصد افزایش داشته است و از هر سه خودرو یکی تمام برقی است.

این کشور قبلاً ماهانه خودروهای بیشتری نسبت به ژاپن ارسال می‌کرد اما داده‌های روز چهارشنبه تأیید کرد که این کشور نیز برای یک سال کامل رتبه اول را داشته است. برخلاف شرکت‌های چینی، خودروسازان ژاپنی از جمله تویوتا که به عنوان بزرگترین شرکت جهان از نظر فروش تأیید شد نیز حجم عظیمی از خودرو در کشورهای دیگر تولید می‌کنند.

در سال ۲۰۲۲، تولید خودرو در ژاپن بدون احتساب موتورسیکلت، ۷.۸۴ میلیون دستگاه بود اما تولید خارج از کشور تقریباً ۱۷ میلیون دستگاه بود.

بر اساس اعلام خبرگزاری فرانسه، سازندگان ژاپنی مدت‌هاست که روی هیبریدی‌هایی که قدرت باتری و موتورهای احتراق داخلی را ترکیب می‌کنند، شرط‌بندی کرده‌اند و تویوتا قصد دارد سالانه ۱.۵ میلیون دستگاه برقی را تا سال ۲۰۲۶ و ۳.۵ میلیون دستگاه تا سال ۲۰۳۰ بفروشد. داده‌های این ماه نشان داد که بی‌وای‌دی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ حتی تاج فروش بیشتر خودروهای تمام الکتریکی را از تسلا ربود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=10476

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: