تالار شیشه‌ای سردتر شد

تالار شیشه‌ای سردتر شد

بازار سرمایه در ادامه نوسانات روزهای اخیر، امروز (چهارشنبه) هم مقداری افت کرد و شاخص کل به رقم دو میلیون و ۱۰۷ هزار واحد رسید.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، بازار بورس در  هفته‌های اخیر دچار نوسان شده است؛ به طوری که پس از دو یا سه روز افزایش، با کاهش مواجه می‌شود که از ثبات نسبی این بازار حکایت دارد. البته منحنی این بازار از ۲۰ روز گذشته به سمت کاهش متمایل شده است.

به هر ترتیب شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران  در آخرین روز کاری هفته با ۳۰۳۷ واحد افت مواجه شد و به عدد دو میلیون و ۱۰۷ هزار و ۳۰۱ واحد رسید.

شاخص هم‌وزن نیز ۱۶۹۸ واحد کاهش پیدا کرد و در عدد ۷۳۲ هزار و ۷۱۵ واحد ایستاد.

تعداد معاملات امروز بیش از ۳۶۹ هزار فقره به ارزش ۶۰۴۴ میلیارد تومان بود.

تالار شیشه‌ای سردتر شد

نقشه بازار بورس ـ چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

فولاد، پارسان و وبملت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و فخوز مثبت شد. از نمادهای پرتراکنش نیز می‌توان به داتام، شستا، کسرام و ثشاهد اشاره کرد.

فرابورس ایران نیز روز چهارشنبه ۷۱ واحد کاهش یافت و شاخص آن به ۲۵ هزار و ۴۱۶ واحد رسید.

در فرابورس ۲۴۶ هزار فقره معامله به ارزش ۱۹ هزار و ۶۴۹ میلیارد تومان انجام شد.

بپاس، هرمز و انتخاب بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند و وسپهر مثبت شد. نخریس، فصبا، کرومیت و سدبیر نیز از نمادهای پرتراکنش بودند که نخریس و کرومیت مثبت شدند و دو نماد دیگر منفی به کار خود پایان دادند.

اگرچه بازار سرمایه تحت تاثیر  تصمیمات درونی و متغیرهای غیراقتصادی قرار گرفته اما کماکان در محدوده حمایتی دو ماه اخیر خود قرار دارد. باید ببینیم که آیا بازار در روزهای آینده حمایت ۲.۱ میلیون واحد را حفظ می‌کند یا آن  را از دست می‌دهد.

برخی کارشناسان بر این باورند که بورس می‌تواند تا پایان سال روند صعودی به خود بگیرد؛ به شرط آن‌که تاثیر ریسک‌های سیستماتیک و سیاسی از بین برود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=10419

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: