قیمت نفت به مسیر افزایشی برگشت

قیمت نفت به مسیر افزایشی برگشت

قیمت نفت پس از کاهش بیش از یک درصدی در روز گذشته، در اوایل معاملات صبح سه‌شنبه، تحت تاثیر تجدید نگرانی‌ها نسبت به مختل شدن عرضه، بهبود یافت.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۱۷ سنت معادل ۰.۲۱ درصد افزایش، به ۸۲ دلار و ۵۷ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۷ سنت معادل ۰.۲۲ درصد افزایش، به ۷۶ دلار و ۹۵ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص روز دوشنبه بیش از یک دلار کاهش پیدا کردند زیرا عمیق شدن بحران املاک، نگرانی‌ها نسبت به تقاضا از سوی چین را برانگیخت.

سورو سارکار، سرپرست تیم بخش انرژی بانک دی‌بی‌اس در این باره گفت: معاملات نفت با احتساب ریسک‌های ژئوپلیتیکی، بالای ۸۰ دلار آمریکا در هر بشکه، داد و ستد می‌شود و اگر واکنش شدید آمریکا وجود نداشته باشد، این روند صعودی ظرف یک یا دو هفته از تحلیل خواهد رفت.

واشنگتن، به دنبال حمله مرگبار هواپیماهای بدون سرنشین در اردن و کشته شدن نظامیان این کشور، متعهد شد که تمام اقدامات لازم را برای دفاع از نیروهای خود انجام دهد.

رشد قیمت نفت در آستانه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا روی داد که از روز سه شنبه آغاز شد. انتظار می‌رود سیاستگذاران آمریکایی، نرخ‌های بهره را ثابت نگه دارند اما بعضی از سرمایه‌گذاران بر این باورند که بانک مرکزی آمریکا ممکن است از حمایت از افزایش نرخ‌های بهره دست بکشد. نرخ‌های بهره پایین‌تر، برای قیمت نفت مثبت هستند و می‌توانند تقاضا برای نفت را تقویت کنند.

طبق افزار دیده بان فدرال شرکت CME، بازارها اکنون احتمال کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا در مارس را ۴۷ درصد ارزیابی می‌کنند که کمتر از ۸۸ درصد در یک ماه قبل است.

در این بین، نظرسنجی رویترز نشان داد ذخایر نفت خام و سوخت‌های تقطیری آمریکا در هفته گذشته کاهش پیدا کرده است اما ذخایر بنزین افزایش داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، آمار موسسه امریکن پترولیوم از ذخایر نفت و سوخت آمریکا روز سه شنبه و آمار رسمی روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=10367

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: