اقتصاد ژاپن نلرزید

اقتصاد ژاپن نلرزید

بررسی آماری نشان داد که فعالیت کارخانه ژانویه ژاپن ضعیف می‌شود اما شاخص بخش خدمات در این کشور افزایش می‌یابد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، یک نظرسنجی تجاری نشان داد که فعالیت کارخانه ژاپن برای هشت ماه متوالی در ماه ژانویه به دلیل تقاضای ضعیف کاهش یافت اما بخش خدمات با افزایش کسب وکار جدید، شاهد پیشرفت‌های قوی بود.

شاخص مدیران خرید تولیدی ژاپن در ژانویه از ۴۷.۹ نهایی در دسامبر تغییر چندانی نداشت و ۴۸ بود. شاخص کل از ژوئن زیر آستانه ۵۰ باقی مانده است که انقباض را از انبساط جدا می‌کند. تولید و سفارش‌های جدید، دو زیرشاخص کلیدی که به رقم اصلی کمک می‌کنند، در محدوده انقباضی باقی ماندند اما سرعت آنها کمی نسبت به ماه قبل بهبود یافت.

اقتصاددان در S&P Global Market Intelligence گفت: کارهای عقب افتاده به طور کلی در ژانویه تثبیت شد و نشانه اولیه‌ای بود که نشان می‌داد تولید به جای انجام سفارشات قبلی، با بهبود تقاضا حمایت می‌شود.

شاخص مدیران خرید خدمات در ژانویه از ۵۱.۵ نهایی در دسامبر به ۵۲.۷ در ژانویه افزایش یافت که به دلیل رشد تجارت جدید بود، حفظ شد. تقاضای خارجی برای خدمات برای اولین بار در پنج ماه گذشته افزایش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، خوش بینی بخش خدمات برای ۱۲ ماه آینده بالا بود. شاخص مدیران خرید ترکیبی که فعالیت‌های بخش تولید و خدمات را ترکیب می‌کند، از ۵۰ در دسامبر به ۵۱.۱ در ژانویه افزایش یافت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://fa.eghtesadnegar.com/?p=10345

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: