بی‌وای‌دی قهرمان شد

بی‌وای‌دی قهرمان شد

برای سال ۲۰۲۳ بی‌وای‌دی اولین برند فروش خودرو در چین شد و از فولکس‌واگن به عنوان پرفروش‌ترین برند پیشی گرفت.

به گزارش  اقتصاد نگار به نقل از  ایسنا، بر اساس داده‌های مرکز تحقیقات و فناوری خودروی چین، بی‌وای‌دی در سال گذشته ۲.۴ میلیون ثبت‌نام بیمه خودروی داخلی جدید را افزایش داد که سهم بازار سراسر کشور را ۱۱ درصد به خود اختصاص داد که ۳.۲ واحد درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

رشد بسیار سریع خودروساز چینی نشان‌دهنده پیشروی گسترده‌تر برندهای خودروسازی چینی در توسعه خودروهای برقی مقرون‌به‌صرفه و پیشرفته است که به سرعت مقبولیت بین‌المللی را به دست می‌آورند.

بی‌وای‌دی در اوایل سال گذشته فولکس‌واگن را به عنوان پرفروش‌ترین برند خودروی چین به‌صورت فصلی پشت سر گذاشته بود، اما داده‌های بعدی نشان می‌دهد که اکنون وضعیت آن در کل سال است. فولکس‌واگن حداقل از سال ۲۰۰۸، پرفروش‌ترین برند چین بود.

طبق گزارش بلومبرگ، در میان پنج برند برتر دیگر، تویوتا موتور و هوندا موتور هر دو شاهد کاهش سهم بازار و حجم فروش خود بودند. تغییر در رتبه‌بندی‌ها نوید خوبی برای بی‌وای‌دی و دیگر خودروسازان چینی است که در سال ۲۰۲۴ با رشد کلی فروش خودروهای برقی و هیبریدی در این کشور انتظار می‌رود با ۲۵ درصد افزایش به ۱۱ میلیون دستگاه برسد.

بر اساس گزارش گلوبال دیتا، فروش جهانی بی‌وای‌دی به بیش از سه میلیون رسید و این شرکت را برای اولین‌بار در رده‌بندی ۱۰ رتبه برتر فروش جهانی خودرو قرار داد. فروش فقط خودروهای برقی آن در سه ماهه چهارم برای اولین بار پیشی گرفتن از تسلا به عنوان بزرگترین فروشنده در سطح جهان کافی بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=10245

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: