درآمد روزانه نفتکش‌ها به بالای ۱۰۰ هزار دلار رسید

درآمد روزانه نفتکش‌ها به بالای ۱۰۰ هزار دلار رسید

با ادامه عملیات دریایی یمن علیه کشتی‌های رژیم صهیونیستی در منطقه دریای سرخ، درآمد بعضی از نفتکش‌ها به بالای ۱۰۰ هزار دلار در روز افزایش پیدا کرده است.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، بر اساس داده‌های بازار بالتیک در لندن، هزینه حمل محصولات پالایش شده از خاورمیانه به ژاپن در روز پنج شنبه، سه درصد دیگر افزایش یافت و به ۱۰۱ هزار دلار در روز رسید. این بالاترین نرخ برای این مسیر از سال ۲۰۲۰ است که با آغاز پاندمی کرونا و سقوط تقاضا برای نفت، معامله‌گران تلاش می‌کردند نفت را در هر نوع کشتی که پیدا می‌کنند، ذخیره کنند.

از اواسط یمن، عملیات دریایی یمن علیه کشتی‌های رژیم صهیونیستی باعث شده است اکثر کشتی‌ها از منطقه دریای سرخ فاصله بگیرند و مسیر طولانی‌تر دیگری را انتخاب کنند. پس از حمله آمریکا و انگلیس به یمن، کشتی‌های بیشتری از این منطقه دوری گزیدند.

از آن زمان، نرخ نفتکش‌ها برای حمل سوخت‌هایی نظیر بنزین، دیزل و نفتا، افزایش پیدا کرده است زیرا کشتی‌ها، مسیر طولانی‌تری را برای حمل محموله‌ها به آسیا طی می‌کنند و هزاران مایل دور آفریقا را دور می‌زنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این وضعیت در درآمد کشتی‌هایی که نفت را از خاورمیانه به اروپا حمل می‌کنند، منعکس شده است. بر اساس اندازه کشتی، کشتی‌ها در این مسیر اکنون روزانه بین ۹۷ تا ۱۱۷ هزار دلار درآمد دارند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=10234

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: