چه زمانی پوند دیجیتال در دسترس خواهد بود؟

چه زمانی پوند دیجیتال در دسترس خواهد بود؟

بانک انگلستان و خزانه‌داری بریتانیا اعلام کردند تصمیم‌گیری در مورد انتشار پوند دیجیتال در اواسط دهه ۲۰۲۰ میلادی خواهد بود. دهه ۲۰۲۰ میلادی، دویست و دومین دهه تقویم میلادی است که از اول ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ آغاز شده است و در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۹ به پایان می‌رسد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا به نقل از بیزنس، بانک انگلستان و خزانه‌داری بریتانیا انتظار دارند که نتایج تصمیم‌گیری در مورد انتشار پوند دیجیتال در اواسط دهه مشخص شود.

در حال حاضر این پروژه در مرحله طراحی است و مسائلی از جمله حریم خصوصی، امنیت، انعطاف‌پذیری، عملکرد، توسعه‌پذیری و مصرف انرژی را بررسی می‌کند.

اگر بانک مرکزی بریتانیا و وزارت خزانه‌داری تصمیم بگیرند به اصطلاح ساخت پوند دیجیتال را آغاز کنند، ابتدا نمونه اولیه را در یک محیط شبیه‌سازی شده سپس در موارد آزمایشی واقعی توسعه می‌دهند و در همین زمان، دولت مشاوره عمومی را شروع و قوانین مربوطه را معرفی خواهد کرد.

بانک مرکزی بریتانیا مجددا تایید کرد پوند دیجیتال که برخلاف دارایی‌های رمزنگاری بدون پشتوانه، ارزش ذاتی دارد و پایدار خواهد بود، همچنین از طریق کیف پول‌های دیجیتال قابل دسترسی، به راحتی قابل مبادله است و بهره پرداخت نخواهد کرد.

این بانک اعلام کرد حداقل در ابتدا شاهد محدودیت‌هایی در این مورد خواهیم بود که یک فرد یا کسب‌وکار چقدر می‌توانند پوند دیجیتال در اختیار داشته باشند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://fa.eghtesadnegar.com/?p=10231

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: