۱۰۰ هزار تن تخم‌مرغ صادر شد/ ساماندهی زنجیره‌های طیور

۱۰۰ هزار تن تخم‌مرغ صادر شد/ ساماندهی زنجیره‌های طیور

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال با تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن تخم مرغ توانستیم ۱۰۰ هزار تن از آن را به خارج از کشور صادر کنیم.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، ابراهیم حسن‌نژاد طی مراسمی با بیان اینکه ساماندهی زنجیره تولید طیور از اولویت‌های این وزارتخانه است، گفت: بازار گوشت سفید در کشور نوسان‌هایی داشت که ما درصدد ساماندهی زنجیره‌های تولید طیور در کشور هستیم.

وی  از تولید بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گوشت طیور در کشور خبر داد و اظهار کرد: یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی اقدام به تولید گوشت سفید در سطحی بالاتر از نیاز کشور، در راستای ذخیره‌سازی و صادرات است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: سیاست مذکور در بخش تولید تخم‌مرغ هم اجرایی شد که موفقیت آمیز  بود، به گونه‌ای که امسال با تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن از این محصول توانستیم ۱۰۰ هزار تن از آن را به خارج از کشور صادر کنیم.

حسن‌نژاد با اشاره به این که در بخش گوشت قرمز با مشکلاتی مواجه هستیم، عنوان کرد: بخش زیادی از مشکلات مربوط به تولید گوشت قرمز کشور به انجام اقدامات ناسازگار با توسعه روستایی بر می‌گردد. همچنین تغییر کالبد روستایی و شیوه گله‌داری یکی از عوامل موثر در کاهش تولید گوشت قرمز در کشور است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

http://eghtesadnegar.com/?p=10138

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: