روز: تیر ۲۰, ۱۴۰۳

سرویس خبری تیر ۲۰, ۱۴۰۳

تاجران افغانستانی ۳ میلیارد دلار در ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند

رئیس اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و افغانستان ضمن تاکید بر استفاده از تشکل‌های خصوصی در حوزه تجارت با افغانستان و فعالیت اتاق مشترک بین دو کشور، اعلام کرد که بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های خارجی ثبت شده در ایران متعلق به افغانستانی‌هاست و بیش از سه میلیارد دلار سرمایه در ایران دارند.

بهبود رضایت فعالان اقتصادی از عملکرد دستگاه‌های مرتبط با محیط کسب‌وکار

آخرین بررسی‌های مرکز پژوهش‌های اتاق ایران در طرح ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با محیط کسب‌وکار نشان می‌دهد در سال ۱۴۰۲، رضایت فعالان اقتصادی از عملکرد این دستگاه‌ها اندکی بهبود پیدا کرده است.

آغاز دور جدید از اعتصاب نامحدود در سامسونگ

بزرگترین اتحادیه کارگری شرکت سامسونگ الکترونیک با بیش از ۳۰ هزار کارگر، در اقدامی غافلگیرکننده که خطر اختلال تولید را در بزرگترین تولیدکننده تراشه‌های حافظه در جهان افزایش می‌دهد، اعتصاب نامحدود اعلام کرد.

کندی اینترنت به زودی برطرف می‌شود

رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: با تمهیدات شرکت ارتباطات زیرساخت در توزیع ترافیک اینترنت بین‌الملل از سایر مسیرها، افتی که در شبکه ارتباطی کشور دیده می شود به زودی برطرف خواهد شد.

فرصت سه ماهه به عرضه کنندگان سامانه‌ها، محصولات و سکوهای افتایی خارجی

تمامی ارائه‌ دهندگان محصولات، سامانه‌ها و سکوهای خارجی حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات برای ادامه فعالیت خود در ایران، موظفند حداکثر ظرف مدت سه ماه بر اساس شرایط و مقررات مرکز مدیریت راهبردی افتا اقدام کنند.

رشد ۱۰ درصدی تجارت دریابُرد/ سرمایه‌گذاری ۶۲ همتی بخش خصوصی در بنادر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با اقدامات انجام شده در راستای تسهیل روند قوانین و مقررات سازمان بنادر و با اعتماد بخش خصوصی به سازمان، رشد کم سابقه‌ای در این بخش سرمایه گذاری ها داشتیم و ۶۲ همت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دریا و بندر انجام شده یا در حال انجام است.

ده‌ها نفتکش روسیه بیکار شدند

از آب‌های سرد دریای بالتیک روسیه تا سواحل اقیانوس آرام ولادی‌وستوک، ده‌ها نفتکش روسیه که سابق بر این نفت مسکو را حمل می‌کردند، اکنون خالی و بی‌تحرک هستند.

مصرف برق به مرز هشدار رسید!

شرکت توزیع برق تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع مشترکان می رساند به دنبال افزایش کم سابقه دمای هوا، میزان مصرف برق در کشور افزایش بسیار زیادی پیدا کرده و به مرز هشدار نزدیک شده است.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین

تصویر روز:

پیشنهادی