روز: فروردین ۱۵, ۱۴۰۳

سرویس خبری فروردین ۱۵, ۱۴۰۳

قابل توجه فراجا؛ بزودی سوخت گیری از طریق کارت‌ شخصی انجام می‌شود

هرچند وزیر نفت با بیان این‌که «از روش‌های غیرقیمتی استفاده می‌کنیم تا مصرف سوخت را کنترل کنیم» اعلام کرده است که «بزودی سوخت گیری از طریق کارت‌ شخصی انجام می‌شود.» باید توجه داشت که این امر در شرایطی ممکن است که صدور کارت‌های سوخت تا یکماه دیگر ،از سوی پلیس اجرایی شود.

امکان افزایش حقوق کارگران از طریق پیمان دسته‌جمعی

طبق اعلام اداره کل روابط کار جبران خدمت و بیمه بیکاری وزارت کار، سقف پرداخت حقوق در مصوبه شورای عالی کار شامل کارگران بخش خصوصی نمی‌شود اما واحدهای مشمول قانون کار بخش خصوصی می‌توانند به منظور ایجاد رابطه هرچه بیشتر بین پرداخت مزد و مزایا با بهره‌وری و ایجاد انگیزه بین کارکنان، ضمن اجرای مصوبه دستمزد نسبت به افزایش مزد و مزایا در قالب پیمان‌های دسته جمعی پس از تایید وزارت کار اقدام کنند.

آغاز مرحله سوم طرح فجرانه از ۱۹ فروردین/ ورود ۷۸.۸ همت پول به سفره مردم

طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک در حالی در روزهای پایانی مرحله دوم اجرا قرار دارد که از زمان شروع طرح (۱۸ بهمن‌ماه) تا پایان روز ۱۳ فروردین‌ با انجام بیش از ۳۹ میلیون تراکنش موفق، موجب توزیع بیش از ۹۱ میلیون بسته غذایی میان خانوارها شده است.

حفظ امنیت شغلی کارگران در سایه افزایش دستمزد

یک فعال حوزه کار با اشاره به تاثیر افزایش دستمزد بر امنیت شغلی نیروی کار و بهره‌وری بنگاه، گفت: پایین بودن دستمزد موجب گسترش مشاغل غیررسمی و بدون بیمه می‌شود، در حالی که اگر دستمزد مکفی به نیروی کار بدهیم، از کار نمی‌زند و با تعهد و دلسوزی بیشتر به کار تلاش می‌کند که محصول کارفرما را به بهترین شکل ممکن تحویل بدهد و همین مساله باعث نگه داشتن چنین نیرویی در کارگاه می‌شود.

از مالیات بر عایدی سرمایه چه خبر؟

طرح مالیات بر عایدی سرمایه از زمان تصویب در مجلس با کش و قوس‌ هایی روبرو بوده و تا امروز به قانون تبدیل نشده است؛ چراکه باید ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برطرف شود.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین

تصویر روز:

پیشنهادی