روز: دی ۲۹, ۱۴۰۲

سرویس خبری دی ۲۹, ۱۴۰۲

علت واقعی کاهش قیمت فروش نفت عربستان

تحلیلگران و منابع صنعتی می گویند کاهش قیمت فروش رسمی نفت عربستان سعودی به آسیا، ارتباطی به تغییر سیاست اوپک پلاس برای حفظ سهم بازار ندارد و تحت تاثیر تقاضای ضعیف‌تر، انجام شده است.

پیش‌بینی آرامکو از دورنمای بازار نفت

مدیرعامل غول نفتی آرامکو پیش‌بینی کرد که بازارهای نفت جهان در کوتاه مدت با اختلالات پیش آمده در مسیر دریای سرخ، کنار خواهند آمد اما طولانی شدن این وضعیت، به کمبود نفتکش‌هایی منجر می‌شود که مجبورند سفرهای طولانی‌تری داشته باشند و با تاخیر به مقصد برسند.

حباب سکه ۱.۵ میلیون تومان کم شد/ ادامه تعدیل قیمت

نایب‌ رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به سیر صعودی که قیمت سکه و طلا از حدود ١٠ روز گذشته در پیش گرفته بود، از تغییر مسیر صورت گرفته با انتشار اطلاعیه بانک مرکزی مبنی بر واگذاری شمش طلا به اصناف این حوزه و عرضه سکه‌های بدون تاریخ خبر داد که منجر به کاهش و تعدیل قیمت‌ها در بازار شد و حباب سکه را به طرز قابل توجهی تخلیه کرد؛ به طوریکه سکه تمام جدید یک میلیون و ۴۵٠ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

CNG بهترین راهکار برای حل معضل ناترازی بنزین

معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به آثار صنعت CNG برای کشور گفت: تنوع بخشی به سبد سوخت، تامین امنیت انرژی کشور، پیشگیری از واردات بی رویه بنزین از منافع ارزشمند CNG برای کشور بوده است و اگر این صنعت طی دو دهه اخیر در کشور شکل نمی گرفت، امروز نیازمند واردات ۲۳ میلیون لیتر بنزین در روز بودیم که معادل خروج سالانه بیش از پنج میلیارد دلار ارز از کشور بوده است.

رد پای انتخابات مجلس در بودجه/ نمایندگان به آیین‌نامه خود پایبند باشند

یک پژوهشگر اقتصادی گفت: مجلس باید به آیین‌نامه خود پایبند باشد و منابع و درآمدهایی که در فاز اول تراز و تصویب کرده، در بخش مصارف دستخوش تغییر نکند. پیشنهاد من این است نمایندگان مجلس شش ماه به دولت زمان بدهند و اگر دولت نتوانست بودجه را بدون کسری اجرا کند از دولت درخواست متمم کنند.

طرح پیشنهاد منطقه ای شدن دستمزد ۱۴۰۳

طرح پیشنهاد منطقه ای شدن دستمزد ۱۴۰۳،صدور بیش از ۱۱۹۰ فقره پروانه کار برای نیروهای کار خارجی خواهان اشتغال،ثبت بیش از ۲۲۰ هزار فرصت شغلی توسط دفاتر کاریابی و کارفرمایان در سامانه جست و جوی شغل و فعالیت ۵۵ درصد تعاونی‌های کشور در بخش کشاورزی از مهم ترین خبرهای حوزه کار و تعاون در هفته جاری بود.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین

تصویر روز:

پیشنهادی