روز: دی ۲۶, ۱۴۰۲

سرویس خبری دی ۲۶, ۱۴۰۲

واردات خودروها چه ضوابط فنی دارد؟

آیین‌نامه واردات خودروها، ابلاغی معاون اول رئیس جمهور در ۱۱ ماده تعریف شده است؛ ماده (۵) این آیین‌نامه به ضوابط فنی خودروها اشاره دارد که بر موضوع اخذ تأییدیه سازمان ملی استاندارد ایران، واردات خودرو منوط به داشتن قرارداد با شرکت خارجی اصلی یا واسط دارای تفویض‌نامه از شرکت اصلی و ممنوعیت واردات خودروهای سواری بالاتر از ٢۵٠٠ سی‌سی تاکید دارد.

۵۳ هزار نفر از چک دیجیتال استفاده می‌کنند

معاون بانک مرکزی ضمن اعلام اینکه در حال حاضر ۵۳ هزار نفر در کشور از چک دیجیتال استفاده می‌کنند، گفت: ۱۱ بانک چک دیجیتال را عملیاتی کردند و چهار بانک دیگر هم آزمون‌هایشان را با موفقیت به اتمام رساندند و همین روزها عملیاتی خواهند کرد.

سهم تولید تویوتا در سال ۲۰۲۴ اعلام شد

روزنامه نیکی ژاپن گزارش داد، تویوتا موتور قصد دارد در سال ۲۰۲۴ حدود ۱۰.۳ میلیون خودرو در سراسر جهان تولید کند و رکورد تولید سالانه خود را برای دومین سال متوالی تکرار کند.

دلار جهانی فرصت صعود را از طلا ربود

قیمت طلا امروز، سه‌شنبه (۱۶ ژانویه) اندکی کاهش یافت زیرا بازدهی دلار و خزانه‌داری آمریکا جهش کرد و سرمایه‌گذاران منتظر نظرات بسیاری از سخنرانان فدرال رزرو در این هفته برای شفافیت بیشتر در مورد مسیر نرخ بهره بانک مرکزی بودند.

فلر به پایان عمر خود نزدیک شد

طبق برنامه‌ریزی دولت سیزدهم تا پایان سال ۱۴۰۳ کل گازهای مشعل جمع‌آوری خواهند شد و تا کنون نیز این پروژه ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

پرداخت وام ازدواج ۲۸ درصد بیشتر شد

از ابتدای امسال تاکنون ۶۶۳ هزار و ۳۹۰ فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ بیش از ۱۳۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات از طریق شبکه بانکی پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد رشد داشته است.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین

تصویر روز:

پیشنهادی